istiridye inci setlerimiz - kategoriler1
istiridye inci setlerimiz - hesabim1
istiridye inci setlerimiz - kategoriler2
istiridye inci setlerimiz - kategoriler
Mutlu Ettİklerİmİz
Yeni yorumlar için tıkla
 1. Gönderen: Emel Karaboğa

  2009'a kötü başladım, çok ama çok güzel bitirdim sayende aşkım :) aldığım en güzel en romantik en anlamlı hediyeydi inci kolyemi boynumdan hiç çıkarmıyorum seni çok seviyorum Abdullah :)

 2. Gönderen: ömer ASLANTEPE

  SEVGILILER GÜNÜN'DEN SADECE 1 GÜN ÖNCE TV REKLAMIN'DA GÖRDÜM VE SIPARIS VERDIM.GERÇEKTEN ÇOK FARKLI VE DEGERLI BIR HEDIYE OLDU.AYRICA HIZMETINIZ,KALITENIZ VE SERVISINIZ DEN DOLAYI ÇOK ÇOK TESEKKÜR EDERIM.BIR DAHA KI SIPARIS DE GÖRÜSMEK ÜZERE

 3. Gönderen: Yunus Eren Güzel

  Aldiginiz ana hediyeden tutun da hediyenizin kutusunun sekline, rengine ve kutunun üstündeki serite kadar asik oluyorlar...

 4. Gönderen: alaattin

  Herşey gerçekten çok güzel olmuş inanılmayacak kadar muhteşem gerçektende. Süslemelerden kokuya kadar herşey tam bir titizlikle hazırlanmış. Yanında gönderilen indirim hediye çekleri herşey çok güzel. Ayrıca alkolsüz olan osmanlı içeceği hediye olarak süper olmuş. Bütün bunlar için emeği geçen herkese yürekten selam gönderir ve tesekkurlerimi sunarım. . .

 5. Gönderen: okan

  yaww bu hediyeyle angelina jolie tavlarim yaww:D:D

 6. Gönderen: ali yavuzaslan

  inci setleriniz çook gusel sevgilim gorunce boynuma sarildi butun arkadaslarim almak için siraya girdi bende komisyonumu aldim tabii:D:D

 7. Gönderen: emre ünlü

  sadece su kadar söylüyorum pırlanta alacaktım bu daha zarif ve farklı geldı inş sağ sağlım teslım ederım inci tanem'e

 8. Gönderen: Barış

  şu istiridyeyi açma heyacanı yokmu inanılmaz. sonrada içinden çıkan o muhteşem parlak inci işte herşeye değiyor o anki yüzündeki mutululuk gülümseme dünyayı alsan okadar mutlu olmaz yaa harikasınız


[Bütün yorumlar için buraya]
istiridye inci modul alt
ANKET

Bize nasıl ulaştınız?

  

  

  

  

  

  

  Sonuçlar
Sonuçlar aliniyor...

istiridye inci modul alt

      Ä°stiridye Ä°nci Ä°stanbul Şubesi

      Ä°stiridye Ä°nci Online Sipariş

      Tarihte İnci

 

Tarih boyunca incinin tam olarak nasıl keşfedildiği bilinmemektedir. Tahminlere en yakın olanı deniz kıyısına vurmuş bir istiridyenin yiyecek arayan insanlar tarafından bulunarak, içerisindeki incinin dikkat çekmesiyle keşfeldilği önsürülüyor.

 

Binlerce yıl boyunca ışıltısı, parlaklığı ile inci insanlar tarafından oldukça değer görmüş, hatta Hindular inci ile ay arasında bir iletişim kurmuş ve o dönemde bile evlilik törenlerinde saflığın simgesi olduğu için geline hediye edilmiştir. Bir rivayete göre de ; Markus Antronius ‘un bütün ülkenin varlığını tek bir öğünde tüketebilmek için girdiği iddia sonucu bir adet inciyi kadehteki şarabın içerisinde eritip içtiği dilden dile anlatılmaktadır.

 

 

Takı olarak ilk kullanılan inci; M.Ö 520 yılında hayatını kaypearls-historybeden Pers Kraliçesinin Lahitinde(sandık mezar) bulunmuş ve Fransa ‘nın başkenti Paris ‘te bulunan Louvre Müzesi ‘nde sergilenmektedir. Ayrıca buda o dönem insanlarının inciye ne kadar değer verdiklerini öldükten sonra kendilerine ait inciler ile beraber gömüldüklerinin en büyük gerçeği olmuştur. 1533 – 1603 yılları arasında yaşayan İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth ‘te 7 adet dizlerine kadar uzanan sıra dizi inci kolyesi bulunmakta ve bu inciler özellikle adına çizilen tablolarda dikkatleri çekmektedir.

 

 

İnci kadınların en zarif takısı olarak kullanılmışsa da; şövalyelerin savaş alanlarında incinin tılsımlı olduğunu düşünerek kendilerini koruduklarını inanıp yanlarında taşımış, böylece kendilerine zarar gelmeyeceğine inanmışlardır. Ayrıca yine o dönem hem kadın hem de erkek kıyafetlerinde işleme olarak da kullanmışlardır.

 

 

Rönasans döneminde Avrupa kraliyetleri, incinin kalite ve değerinden ötürü asil sınıf dışındakilerin inci takmasını yasaklayan resmi kanunlar çıkarmış böylece özellikle kraliyetteki kadınlara özel bir takı haline gelmiştir. Ancak bu kural 1900 ‘lü yılların başına kadar devam etmiş fakat 1916 yılında Fransız asıllı kuyumcu Jacques Cartier, New York ‘un en ünlü alışveriş yeri olan Beşinci Cadde ‘de mağaza açarak kıymetli gayrimenkul karşılığında 2 adet inci kolye vermiş böylece inci artık sadece asil sınıflara özel takı olmaktan çıkmıştır. Günümüzde ise artık teknolojinin ve ticaretin artmasıyla birlikte kültür incileri yetiştirilmekte ve doğal inciler ile aynı özelliğe sahip olmasıyla mücevher sevenlerin kolayca temin edilebileceği bir ürün halini almıştır.

 

“İnci” kelimesi ilk olarak İngilizce dilinde 14. yy görülmekte olup Ronesans History Pearls Latince ‘de karşılığı ise “Eşsiz” demektir. Buda hiçbir incinin aslında birbirine benzemediğini gösterir. Günümüzde ise evlilik törenlerinde vazgeçilmez bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Hindu dininde incinin delinip hediye edilmesi bu törenlerin en önemli ve anlamlı bir parçası haline gelmiştir.

istiridye inci setlerimiz - hesabım2
 

 

  

Şifremi Unuttum?

istiridye inci setlerimiz - hesabım
SEPETİNİZ
Sepetiniz Boş Sepetiniz Boş
istiridye inci modul alt
BASINDA BİZ
istiridye inci modul alt
TAKİP

Sipariş Durum Takibi:

Go

Kargo Durum Takibi:

Go
istiridye inci modul alt
istiridye inci alt
istiridye inci partner logolari

Web sitemizde bulunan tasarımlar ve üretim www.istiridyeinci.com.tr markasına aittir ve telif hakları patent yasası ile güvence altına alınmıştır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz.
Copyright © 1978-2015 Çelik GROUP international import Production services

Kalitemiz | Sorular | İletişim | Tatlı Su incileri | Akoya incileri | Tahiti incileri | Güney Denizi incileri | Pırlanta inci kolyeler | inci kolye | inci küpeler | Dizi inciler | İstiridyeinci Blog

İstiridye İnci ProDukkan altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır.
Yükleniyor...