istiridye inci setlerimiz - kategoriler1
istiridye inci setlerimiz - hesabim1
istiridye inci setlerimiz - kategoriler2
istiridye inci setlerimiz - kategoriler
Mutlu Ettİklerİmİz
Yeni yorumlar için tıkla
 1. Gönderen: Emel Karaboğa

  2009'a kötü başladım, çok ama çok güzel bitirdim sayende aşkım :) aldığım en güzel en romantik en anlamlı hediyeydi inci kolyemi boynumdan hiç çıkarmıyorum seni çok seviyorum Abdullah :)

 2. Gönderen: ömer ASLANTEPE

  SEVGILILER GÜNÜN'DEN SADECE 1 GÜN ÖNCE TV REKLAMIN'DA GÖRDÜM VE SIPARIS VERDIM.GERÇEKTEN ÇOK FARKLI VE DEGERLI BIR HEDIYE OLDU.AYRICA HIZMETINIZ,KALITENIZ VE SERVISINIZ DEN DOLAYI ÇOK ÇOK TESEKKÜR EDERIM.BIR DAHA KI SIPARIS DE GÖRÜSMEK ÜZERE

 3. Gönderen: Yunus Eren Güzel

  Aldiginiz ana hediyeden tutun da hediyenizin kutusunun sekline, rengine ve kutunun üstündeki serite kadar asik oluyorlar...

 4. Gönderen: alaattin

  Herşey gerçekten çok güzel olmuş inanılmayacak kadar muhteşem gerçektende. Süslemelerden kokuya kadar herşey tam bir titizlikle hazırlanmış. Yanında gönderilen indirim hediye çekleri herşey çok güzel. Ayrıca alkolsüz olan osmanlı içeceği hediye olarak süper olmuş. Bütün bunlar için emeği geçen herkese yürekten selam gönderir ve tesekkurlerimi sunarım. . .

 5. Gönderen: okan

  yaww bu hediyeyle angelina jolie tavlarim yaww:D:D

 6. Gönderen: ali yavuzaslan

  inci setleriniz çook gusel sevgilim gorunce boynuma sarildi butun arkadaslarim almak için siraya girdi bende komisyonumu aldim tabii:D:D

 7. Gönderen: emre ünlü

  sadece su kadar söylüyorum pırlanta alacaktım bu daha zarif ve farklı geldı inş sağ sağlım teslım ederım inci tanem'e

 8. Gönderen: Barış

  şu istiridyeyi açma heyacanı yokmu inanılmaz. sonrada içinden çıkan o muhteşem parlak inci işte herşeye değiyor o anki yüzündeki mutululuk gülümseme dünyayı alsan okadar mutlu olmaz yaa harikasınız


[Bütün yorumlar için buraya]
istiridye inci modul alt
ANKET

Bize nasıl ulaştınız?

  

  

  

  

  

  

  Sonuçlar
Sonuçlar aliniyor...

istiridye inci modul alt

      Ä°stiridye Ä°nci Ä°stanbul Şubesi

      Ä°stiridye Ä°nci Online Sipariş

      Tahiti İncisi

Güney Denizindeki Kara İnciler diğer adı Tahiti İncileri ayrıca "Siyah Güney Denizi" incileri olarak da bilinirler. Tahiti incileri siyah ağızlı bir yumuşakça türü olan "Pinctada margaritifera" istiridyesi türünden gelmiştir.

 

Bu tür istiridyelerin bulunduğu dünyadaki tek volkanik ve yarı tropik bölgeyi içerisinde barındıran Fransa Polinezyası bölgesi ve yakınındaki diğer Pasifik adalarıdır (Tahiti,Büyük Okyanus'un tam orta yerinde denize dağılmış haldeki 118 küçük ve volkanik adanın en büyüğü ve en ünlüsüdür)

 

Tahiti bölgesi eşsiz kalitedeki inci yetiştiriciliği konusunda uzmanlığıyla dünyada ün salarak ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol oynamıştır.

İstiridyeinci ' nin satışını gerçekleştirdiği Tahiti incileri " Tahiti " bölgesine aittir.

 

İstiridye Farkları

 

 

 

Yetiştiriciliğin yeni olması ile birlikte siyah inciler 1983 Yılından bu yana Tahiti bölgesinde yetiştirilmektedir. 19. yüzyılda "pinctada margaritifera" türünün daha çok avlanmasıyla daha az bulunur hale gelmiştir.

Neyse ki, devlet katkısı ile de popülasyonlarının yeniden arttırılma çabası, türlerini yok olmaktan kurtarmıştır.

 

100 Adet yavru Tahiti istiridyesi denize bırakılıp 1 yıl olgun yaşa gelmesi beklenir, büyüyen istiridyeler çıkartılıp necleus ( istiridye DNA 'sından elde edilen, çekirdek madde) ile aşılaması yapılır ve istiridyeler büyüyeceği Tahitinin volkanik yapılı okyanusuna bırakılır.

 

 

Tahiti incileri, minimum 2 sene Güney Denizi Okyanusunda kalır ve her yıl çeşitli zamanlarda istiridyelerin bakımı için ziyaret edilir.Bu sürenin sonunda boyutları 8,0 mm ile 15,0 mm arasına ulaşmış olur.

 

Güney Denizi Bölgesinde Siyah inci yetiştirilmesi South Sea incisinden kısmen daha kolay ve ucuz bir süreci kapsamaktadır. Bunun nedeni Tahiti bölgesinde korunan mercan adalarının bolluğundan kaynaklanmaktadır, bu sayede satın alınabilecek seviyelere ulaşmışlardır.

 

İstiridye Farkları

 

Tahiti İncileri, 8,0 - 15,0 mm arasında değişen boyutları ve koyu renkleri ile ün salmıştır.

 

Tahiti İncileri Siyah üzerindeki aşağıdaki yansıma renklerini oluşturmaktadır.

• Yeşil

• Mor

• Tavuskuşu

• Koyu gri

• Açık gri

 

Tahiti incilerinden siyah olarak bahsedilse de, nadiren gerçekten siyahtırlar. Bu durum gerçek siyah incilerini oldukça değerli kılmaktadır.

 

İstiridye Farkları

 

Türkiye, Akoya İncisi gibi Tahiti İncileri ile ilk defa İstiridyeİnci aracılığı ile tanışmıştır.

 

Tahiti inci Modellerini Görmek için Tıklayınız

istiridye inci setlerimiz - hesabım2
 

 

  

Şifremi Unuttum?

istiridye inci setlerimiz - hesabım
SEPETİNİZ
Sepetiniz Boş Sepetiniz Boş
istiridye inci modul alt
BASINDA BİZ
istiridye inci modul alt
TAKİP

Sipariş Durum Takibi:

Go

Kargo Durum Takibi:

Go
istiridye inci modul alt
istiridye inci alt
istiridye inci partner logolari

Web sitemizde bulunan tasarımlar ve üretim www.istiridyeinci.com.tr markasına aittir ve telif hakları patent yasası ile güvence altına alınmıştır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz.
Copyright © 1978-2015 Çelik GROUP international import Production services

Kalitemiz | Sorular | İletişim | Tatlı Su incileri | Akoya incileri | Tahiti incileri | Güney Denizi incileri | Pırlanta inci kolyeler | inci kolye | inci küpeler | Dizi inciler | İstiridyeinci Blog

İstiridye İnci ProDukkan altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır.
Yükleniyor...