istiridye inci setlerimiz - kategoriler1
istiridye inci setlerimiz - hesabim1
istiridye inci setlerimiz - kategoriler2
istiridye inci setlerimiz - kategoriler
Mutlu Ettİklerİmİz
Yeni yorumlar için tıkla
 1. Gönderen: Emel Karaboğa

  2009'a kötü başladım, çok ama çok güzel bitirdim sayende aşkım :) aldığım en güzel en romantik en anlamlı hediyeydi inci kolyemi boynumdan hiç çıkarmıyorum seni çok seviyorum Abdullah :)

 2. Gönderen: ömer ASLANTEPE

  SEVGILILER GÜNÜN'DEN SADECE 1 GÜN ÖNCE TV REKLAMIN'DA GÖRDÜM VE SIPARIS VERDIM.GERÇEKTEN ÇOK FARKLI VE DEGERLI BIR HEDIYE OLDU.AYRICA HIZMETINIZ,KALITENIZ VE SERVISINIZ DEN DOLAYI ÇOK ÇOK TESEKKÜR EDERIM.BIR DAHA KI SIPARIS DE GÖRÜSMEK ÜZERE

 3. Gönderen: Yunus Eren Güzel

  Aldiginiz ana hediyeden tutun da hediyenizin kutusunun sekline, rengine ve kutunun üstündeki serite kadar asik oluyorlar...

 4. Gönderen: alaattin

  Herşey gerçekten çok güzel olmuş inanılmayacak kadar muhteşem gerçektende. Süslemelerden kokuya kadar herşey tam bir titizlikle hazırlanmış. Yanında gönderilen indirim hediye çekleri herşey çok güzel. Ayrıca alkolsüz olan osmanlı içeceği hediye olarak süper olmuş. Bütün bunlar için emeği geçen herkese yürekten selam gönderir ve tesekkurlerimi sunarım. . .

 5. Gönderen: okan

  yaww bu hediyeyle angelina jolie tavlarim yaww:D:D

 6. Gönderen: ali yavuzaslan

  inci setleriniz çook gusel sevgilim gorunce boynuma sarildi butun arkadaslarim almak için siraya girdi bende komisyonumu aldim tabii:D:D

 7. Gönderen: emre ünlü

  sadece su kadar söylüyorum pırlanta alacaktım bu daha zarif ve farklı geldı inş sağ sağlım teslım ederım inci tanem'e

 8. Gönderen: Barış

  şu istiridyeyi açma heyacanı yokmu inanılmaz. sonrada içinden çıkan o muhteşem parlak inci işte herşeye değiyor o anki yüzündeki mutululuk gülümseme dünyayı alsan okadar mutlu olmaz yaa harikasınız


[Bütün yorumlar için buraya]
istiridye inci modul alt
ANKET

Bize nasıl ulaştınız?

  

  

  

  

  

  

  Sonuçlar
Sonuçlar aliniyor...

istiridye inci modul alt

      Ä°stiridye Ä°nci Ä°stanbul Şubesi

      Ä°stiridye Ä°nci Online Sipariş

      Sıkça Sorulan Sorular

Resimleri Yakından incelerseniz Size daha Güzel göstermek için photoshop tarzı programlar kullanmayız.. Size Kargolanacak ürünlerin Resimlerden daha Güzel olacağına Emin olabilirsiniz.

 

İstiridye Farkları
Tatlı su Akoya İstiridye Farkları

İnciler Arasındaki Fiyat Farkı?

 • Dünyaca kabul görmüş Uluslararası GIA kalite standartlarına göre incinin değerini belirleyen 7 Önemli Kriter..

  1. Familya ( Tür )

  2. Boyut

  3. Sedef ( Nakre )

  4. Şekil

  5. Parlaklık

  6. Yüzey

  7. Renk

 • • İnci 'nin fiyatını belirlemek için 7 kriter göz önünde bulundurulur.

 • • Detaylı fiyat farkı analizi için inci Kalitesi sayfasını incelemelisiniz.

  İnci Kalitesi sayfası için Buraya Tıklayınız.

AA+ - AAA Akoya İnci Kalite Farkı

 

AA+ Kalite Akoya inci parıltısı oldukça yansıtıcıdır; incinin yüzeyinde kendi yüzünüzün yansımasını görebilirsiniz. Tabii yüzünüzün tebessüm gibi tüm detayları gözükmese de yüzünüzün genel hatları belirgin şekilde görülebilir. Gelen ışıktan dolayı inci üzerinde oluşan kareler (ya da ışığa bağlı olarak dikdörtgenler) köşelerde çok hafif bir bulanıklık oluşturacaktır.

 

 • AAA Kalite Akoya inci de parıltısı oldukça yansıtıcıdır. İncilerin yüzeyinde tebessümünüzün yansımasını görebilir ve belli yüz özelliklerinizi fark edebilirsiniz. Yansımalar köşelerde neredeyse hiç bulanıksız ya da “satensi” bir parlaklık oluşturmakta, oldukça keskin ve canlıdır. Bir incinin değeri çoğunlukla parıltı düzeyinden gelir: inci iyi mi yansıtıyor, ışınları iyi mi kırıyor, işte mücevheri güzel yapan şey budur! Parıltısı ne kadar çok ve yoğunsa, mücevher o kadar güzel görünür.

 •  

  Bir mücevher ürünü nasıl bu kadar uygun fiyatla satılabiliyor?

   

  İstiridyeİnci®, alışveriş merkezi ya da yüksek potansiyelli caddelerde yüksek giderlerle mağaza kiralayarak ve yüksek fiyatlarla satış yapmak yerine e-ticareti tercih etmektedir.E-ticaret sayesinde her müşterimizi makul fiyatlarla satın alabileceği gerçek mücevher kalitesiyle tanıştırmamız mümkün olmaktadır.

 •  

 • Tuzlu su incileri neden değerlidir?

  • • Tatlı su incileri havuz, dere ve göllerde yetiştirildiği için minerallerden daha yoksundur. En iyi ve kaliteli istiridyeler Deniz ve Okyanus sularında yetişir çünkü temiz ve minareller açısından bol besin taşırlar bu da istiridyenin sedef kalitesinin daha kalın ve parlak olmasına neden olur.
  •  

  • • Örneğin 1.000 adet yavru Deniz istiridyesi denize bırakılıp 6 ay ile 1 yıl sürede olgun yaşa gelmesi beklenir. Bu sürenin sonunda istiridyeler çıkartılıp aşılaması yapıldıktan sonra tekrar denize bırakılır.
  •  

  • • Yetiştirme sürecinde her yıl istiridyeler toplanıp yosun ve dış parezitlerinden temizleme, hastalık kontrolleri gibi çeşitli bakım süreçlerine tabi tutulurlar. Eğer bu bakımlar ihmal edilirse istiridyelerin ölümüne yada inci kalitesin düşmesine neden olur. (şekli bozuk inciler)
  •  

  • • İstiridyenin familyasına göre değişiklik göstermekle birlikte büyüme süreleri 4 ile 7 yıl zaman aralığındadır.
  •  

  • • En son hasat zamanı toplanan istiridyeler röntgen cihazları ile kontrol edildiğinde istiridyelerin çoğunluğunun komplikasyondan öldüğü yada şekilsiz inci ürettiği anlaşılır.

  •  

  • • Bu süreç öylesine zahmetli ve zordur ki bir çiftlik sahibi ürettiği 1,000 Adet istiridyeden sadece % 2 'lik kısmı tam yuvarlak % 0.5 'lik kısmıda aynı zamanda parlaktır. Bu nedenledir ki şekli düzgün ve parlak inciler çok daha değerlidir.
  •  

  • • Elde edilen az sayıdaki kaliteli inciler dünyada çok sayıda mücevher firmaları tarafından talep edildiği için fiyatları yüksektir.
  •  

  • • Sonuç olarak 1.000 Adet toplanan istiridyelerden ortalama %0.5 ‘i İstiridye İnci'nin kabul edebileceği kalite ve özelliğe sahiptir.

  Bir mücevher ürünü nasıl bu kadar uygun fiyatla satılabiliyor?

   

  İstiridyeİnci®, alışveriş merkezi ya da yüksek potansiyelli caddelerde yüksek giderlerle mağaza kiralayarak ve yüksek fiyatlarla satış yapmak yerine e-ticareti tercih etmektedir.E-ticaret sayesinde her müşterimizi makul fiyatlarla satın alabileceği gerçek mücevher kalitesiyle tanıştırmamız mümkün olmaktadır.

   

  Tuzlu su ile Tatlı su incisi arasındaki üretim farkı?

   

  Tatlı su incileri; havuz, dere ve göllerde yetiştirilmektedir. Kısa sürede seri üretim yapılabilinen istiridye yetiştirme yöntemidir. İstiridyeler küçükken aşılaması yapılıp yetiştirilme süreleri 3 ila 6 aydır. Bir istiridyeden 5-10 Adet kadar inci elde edilebilir.

   

  Tuzlu su incileri ise 6 ay 1 yıl boyunca olgun yaşa gelmesi için aşılama yapılmadan denizde bekletilir. Olgun yaşa gelen istiridyeler toplanıp aşılaması yapılır. Tekrar denize bırakılan istiridyeler 4-7 yıl arasında yetişir ve bu yetişmesi süresinde her yıl çeşitli bakımlara tabii tutulur Böylece süreç oldukça uzun ve maliyetlidir.

   

   

  Doğal İnci Kültür İncisinden daha mı değerlidir, fark nedir?

  • Doğada kendiliğinden meydana gelen herşey gibi doğal yetişen incide tabiki çok değerlidir. Fakat doğal yolla oluşan incinin şekli bozuk ise aşılama yöntemiyle oluşan şekli düzgün bir kültür incisi daha değerlidir.

   

   

  • İnci kültürleme işlemini tüp bebek işlemine benzetebiliriz. Kültür İncileri, canlı istiridyelere teknisyenler tarafından mekanik yolla istiridyenin içerisindeki salgı kanalına tek tek enjekte edilip doğal yaşamına bırakılır. Bu yerleştirme işlemi nudluos (istiridye canlısından elde edilen madde) ile yapılmaktadır. İstiridye zamanla bu maddeye tepki göstererek yabancı cisimden kendini korumak için sedef (kalsiyum karbonat CaCO3 ) salgılayıp kum tanesini kaplamaya başlar. Bu mucizevi olay incinin oluşumuna neden olur. Böyle bir kültür incisi doğal oluşumla meydana gelen bir inci kadar değerlidir.

   

  • Doğal inciler kum tanesinin kaza ile istiridyenin içine girmesiyle oluşur. Bu oldukça az rastlanan bir durumdur. Bu yolla fazla inci meydana gelmediğinden dolayı kültür incisi üretilmektedir.

  istiridye canlı mı?

  İstiridye doğal ortamında kaldığı sürece canlılığını korumaktadır. Konserve içerisine girdiği andan itibaren yaşam canlılığını yitirmektedir.. Akoya istiridyelerinde içindeki inciyi ilk gören siz olacaksınız.

  İstiridyeden inci çıkmaz ise?

  Satışını yapmakta olduğumuz istiridyelerin, her birinde konserve işleminin yapılmasından önce röntgen cihazlarından geçtiğini "Tuzlu su İncileri neden değerlidir?" sorusu başlığı altında da açıklamıştık.

  Dolayısıyla istiridyelerin içerisinden inci çıkmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Tuzlu su istiridyelerinde inci yumuşakçanın iç kısmında istiridye merkezine yakın yerde bulunur. Lütfen müşteri hizmetlerimizi aramadan önce yumuşakçanın iç bölgelerine dikkatlice bakınız.

  inciler Gerçekmi?

  Evet Gerçek kültür incileridir.

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Adres bilgilerimi değiştirebilir miyim?

  Sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra "Bilgilerim" bölümünden istediğiniz bilgiyi güncelleyebilirsiniz.

  Telefonla sipariş verebilirimiyim?

  Telefon ile sipariş verebilirsiniz. Ürün sayfasında "Telefonla sipariş" butonuna tıkladığınızda açılan sayfaya İsminizi ve telefon numaranızı sizi aramamızı istediğiniz tarih ve saati bıraktığınızda Müşteri Temsilcilerimiz sizi arayıp siparişlerinizi almaktadır. Veya (0232) 425 25 23 numaralı telefondan bizi arayarak sizde siparişinizi verebilirsiniz.

  Fiyatlara KDV dahil mi?

  Sitede görmüş olduğunuz fiyatlar KDV dahil fiyatlarımızdır.

  İade edebilirmiyim?

  Ürünümüzden memnun kalmadığınız takdirde, herhangi bir gerekçe belirtmeksizin, iade edebilirsiniz.

  KARGO

  Yurt dışına kargo gönderebilirmiyim?

  Ürünü satın alırken  ödeme bölümünde göreceğiniz ek hizmetler kısmından Yurtdışı Teslimat seçeneğini ekleyerek ek ücretle yurt dışına gönderimi tercih edebilirsiniz. Hediyeyi göndereceğiniz adres bölümünden göndereceğiniz ülkeyi seçebilir, ülke seçeneğiniz yoksa 0 232 425 25 23 numaralı telefondan iletişime geçip bilgi alabilirsiniz...

  Pazar günü teslimat yapılabiliyor mu?

  Kargo firmaları Pazar günleri teslimat yapmadığından Pazar günleri ürünlerimiz sizlere teslim edilememektedir.

  İstediğim saatte hediyeyi adresime ulaştırabilirmisiniz?

  Malesef saat belirtemiyoruz genellikle kargo firmaları hafta içi öğlen saat 9:00 ile 17:00 arasında teslimat yapmaktadır. Cumartesi saat13:00 'e kadar dağıtım gerçekleşir.

  Kargom nerede?

  Mail adresinize gelen takip numarasını ana sayfada bulunan "gönderi sorgula" bölümünden sorguladığınızda kargonuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Farklı bir kargo şirketiyle gönderi yapabilirmisiniz?

  Siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Bunun dışında farklı bir kargo firması ile gönderi talep ederseniz, siparişin sonunda "Hediye notları" bölümüne parantez içerisinde "( .... ) kargo firması ile gönderilmesini istiyorum" diye belirtmeniz yeterli olacaktır.

  Hangi ülkelere gönderim yapılabilir ve ne kadar zamanda ulaşır?

  KKTC, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Hırvatistan gibi tüm ülkelere gönderi yapabilirsiniz. Teslimat süresi 1-5 gün arası değişmektedir. Ülke seçeneğiniz teslimat listemizde yok ise lütfen telefon ile bilgi alınız.

  Kargomu şubeden teslim alıp kredi kartıyla ödeyebilirmiyim?

  Kargonuzu belirtmiş olduğunuz şubeden teslim alabilir ve kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

  Kapıda ödemede kredi kartına taksit yapılırmı?

  Kapıda ödeme seçeneğinde taksitli ödeme yapılamamaktadır.

  Kargo şirketi geldiğinde beni bulamazsa ne olur?

  Kargonuz geldiğinde adresinizde bulunmuyorsanız "Geldik sizi bulamadık" notlu bir haber kağıdı bırakacaklardır. İlgili haber kağıdında yazan telefon numarasından kargonuzun bulunduğu şube ile iletişime geçebilirsiniz. Gereken bilgiyi 444 99 99 numaralı telefondan yurtiçi kargo müşteri hizmetleri ile görüşerek de öğrenebilirsiniz.

  İADE / SERVİS / İPTAL

  Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

  Siparişinizi iptal etmek istediğinizde yapmanız gereken bize telefon, mail veya sitemizin mesaj bölümünden ulaşmaktır. Siparişleriniz gerekçe ibraz etme zorunluluğu olmaksızın iptal edilecektir.

  Paketim hasarlı geldi bunun için ne yapmalıyım ?

  Size gelen paketi, teslimatı yapan kurye personeli önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe zarar varsa kuryeye iade edip, tutanak tutturarak, ürünü kesinlikle teslim Almayınız.

  Paketi bu şekilde teslim alırsanız Şirketimiz mesuliyet kabul etmemektedir.

  Aldığım ürün zarar gördü ne yapmalıyım?

  Satın aldığınız İstiridye İnci ürünleri 5 yıl boyunca garantilidir. Merkez adresimize kargo bedelini ödeyerek gönderdiğiniz taktirde ürününüzün bakımı ücretsiz yapılacaktır.

  ÖDEME TESLİMAT

  Kredi Kart Bilgilerim Sisteminizde Tutuluyor mu?

  Kredi kart bilgileriniz kesinlikle sistemlerimizde tutulmamaktadır. Bu yüzden her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

  Ürünleri İstiridye İnci ofislerinden alıp ödemesini yapabilir miyim?

  Merkezimizden ve şubelerimizden ürünlerimizi gelip alabilirsiniz. Ödemenizi de nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Havale / Eft mi yaptım. Şimdi ne yapmalıyım?

  Havalenizi yaptıktan sonra havale bildirim formunu doldursanız telefon açmanıza gerek kalmadan tarafımıza bilgi vermiş olursunuz. Buraya Tıklayarak Havale Bildirim Formuna ulaşabilirsiniz.

  Mesai saatleri geçtiğinden Havale / Eft mi şimdi yapamıyorum?

  Havale ve Eft'lerinizi 3 iş gününü geçirmemek kaydıyla yapabilirsiniz. 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler sistem tarafından iptal edilmektedir.

  Faturam gelmedi ne yapmalıyım?

  Faturanızın siparişiniz ile teslim edilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ürünlerimiz faturasız kargoya teslim edilmemektedir! Ürün ile birlikte faturanız gelmedi ise yetkili kargo firması ile irtibata geçiniz. ( Fatura adresi ile kargo adresi farklı ise; faturanız kargo paketinde yer ALMAZ.)

  Yurt dışı teslimat ücretleriniz nekadar?

  Avrupa Teslimatımız 17 TL.

  Kuzey Kıbrıs İçin Teslimatımız 40 TL

  Güney Kıbrıs İçin Teslimatımız 45 TL 'dir.

  Bu fiyatlara ürün bedelleri dahil olmayıp yukarıdaki fiyatlar sadece kargo bedelleridir.

  Yurt dışı ödemelerini nasıl yapabilirim?

  Yurt dışından vereceğiniz siparişleri Havale / EFT, Kredi Kartı ve Paypal ödeme yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz. Yurt dışında kapıda ödeme sistemi geçerli değildir.

  Ürün bedelini kapıda ödeyebilirmiyim ve ücreti ne kadar?

  Kapıda ödeme sistemimiz mevcuttur. Kargo ücretinden hariç extra 6.00 TL bedel ile siparişinizin sonunda otomatik olarak toplam tutara ilave edilmektedir.

  Taksitli ödeme yapabilirmiyim vade farkı alınıyormu?

  Tüm Kredi kartları ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz, 3 - 6 aya kadar vade farksız taksitlendirme yapabilirsiniz. 12 taksitte vade farkı uygulanmaktadır.Uygulanacak vade farkını ödemenizin sonunda sipariş ekranınızda görebilirsiniz.

  Hangi kredi kartına taksit yapabilirim?

  • Bonus, Axess, Maximum, World, Asya Card, Paraf

  Paypal ile ödeme yapılabilinir mi?

  Evet Paypal ile ödeme yapabilirsiniz. Siparişinizin sonunda paypal ödeme yöntemini seçtiğinizde, paypal ödeme sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

  Havale / EFT masrafları nekadardır?

  Banka şubesine giderek yaptığınız havale masrafı bankadan bankaya değişmekle birlikte 10 - 25 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır.

  Tavsiye; İnternet bankacılığını kullanarak havalenizi 1-2 TL gibi düşük havale masrafı ile ödeyebilirsiniz.

  İnternet bankacılığı ile havale yapabilirmiyim?

  İnternet bankacılığını kullanarak çok düşük havale masrafları ile havalenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  3D Güvenli Ödeme Nedir?

  İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğini arttırmak amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işleminizi gerçekleştirilmesidir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

  3D Secure Neden Güvenlidir?

  3D Secure sisteminde, ödeme işlemi gerçekleştirilirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği şifre sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarınızı internet ortamında kullanmasını engellemektir.

  istiridye inci setlerimiz - hesabım2
   

   

    

  Şifremi Unuttum?

  istiridye inci setlerimiz - hesabım
  SEPETİNİZ
  Sepetiniz Boş Sepetiniz Boş
  istiridye inci modul alt
  BASINDA BİZ
  istiridye inci modul alt
  TAKİP

  Sipariş Durum Takibi:

  Go

  Kargo Durum Takibi:

  Go
  istiridye inci modul alt
  istiridye inci alt
  istiridye inci partner logolari

  Web sitemizde bulunan tasarımlar ve üretim www.istiridyeinci.com.tr markasına aittir ve telif hakları patent yasası ile güvence altına alınmıştır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz.
  Copyright © 1978-2015 Çelik GROUP international import Production services

  Kalitemiz | Sorular | İletişim | Tatlı Su incileri | Akoya incileri | Tahiti incileri | Güney Denizi incileri | Pırlanta inci kolyeler | inci kolye | inci küpeler | Dizi inciler | İstiridyeinci Blog

  İstiridye İnci ProDukkan altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır.
  Yükleniyor...