istiridye inci setlerimiz - kategoriler1
istiridye inci setlerimiz - hesabim1
istiridye inci setlerimiz - kategoriler2
istiridye inci setlerimiz - kategoriler
Mutlu Ettİklerİmİz
Yeni yorumlar için tıkla
 1. Gönderen: Emel Karaboğa

  2009'a kötü başladım, çok ama çok güzel bitirdim sayende aşkım :) aldığım en güzel en romantik en anlamlı hediyeydi inci kolyemi boynumdan hiç çıkarmıyorum seni çok seviyorum Abdullah :)

 2. Gönderen: ömer ASLANTEPE

  SEVGILILER GÜNÜN'DEN SADECE 1 GÜN ÖNCE TV REKLAMIN'DA GÖRDÜM VE SIPARIS VERDIM.GERÇEKTEN ÇOK FARKLI VE DEGERLI BIR HEDIYE OLDU.AYRICA HIZMETINIZ,KALITENIZ VE SERVISINIZ DEN DOLAYI ÇOK ÇOK TESEKKÜR EDERIM.BIR DAHA KI SIPARIS DE GÖRÜSMEK ÜZERE

 3. Gönderen: Yunus Eren Güzel

  Aldiginiz ana hediyeden tutun da hediyenizin kutusunun sekline, rengine ve kutunun üstündeki serite kadar asik oluyorlar...

 4. Gönderen: alaattin

  Herşey gerçekten çok güzel olmuş inanılmayacak kadar muhteşem gerçektende. Süslemelerden kokuya kadar herşey tam bir titizlikle hazırlanmış. Yanında gönderilen indirim hediye çekleri herşey çok güzel. Ayrıca alkolsüz olan osmanlı içeceği hediye olarak süper olmuş. Bütün bunlar için emeği geçen herkese yürekten selam gönderir ve tesekkurlerimi sunarım. . .

 5. Gönderen: okan

  yaww bu hediyeyle angelina jolie tavlarim yaww:D:D

 6. Gönderen: ali yavuzaslan

  inci setleriniz çook gusel sevgilim gorunce boynuma sarildi butun arkadaslarim almak için siraya girdi bende komisyonumu aldim tabii:D:D

 7. Gönderen: emre ünlü

  sadece su kadar söylüyorum pırlanta alacaktım bu daha zarif ve farklı geldı inş sağ sağlım teslım ederım inci tanem'e

 8. Gönderen: Barış

  şu istiridyeyi açma heyacanı yokmu inanılmaz. sonrada içinden çıkan o muhteşem parlak inci işte herşeye değiyor o anki yüzündeki mutululuk gülümseme dünyayı alsan okadar mutlu olmaz yaa harikasınız


[Bütün yorumlar için buraya]
istiridye inci modul alt
ANKET

Bize nasıl ulaştınız?

  

  

  

  

  

  

  Sonuçlar
Sonuçlar aliniyor...

istiridye inci modul alt

      Ä°stiridye Ä°nci Ä°stanbul Şubesi

      Ä°stiridye Ä°nci Online Sipariş

      Akoya İncisi

Akoya İncileri, "Pinctada fucata martensii" adı verilen istiridye tarafından oluşturulmaktadır.Tuzlu su istiridye ailesinin en küçük üyesidir. Akoya incileri "Japon incileri" olarak da bilinir, yetiştirildiği bölgeler Ehime, Mie, Oita, Nagasaki ve Kumamoto bölgeleridir.

 

İstiridyeİnci 'nin satışını gerçekleştirdiği Akoya İncileri Japonya'daki Kumamoto bölgesine aittir.

 

 

 

Akoya İstiridyelerinin yetiştikleri okyanusun su ısısı oldukça düşüktür ve mevsimlerle birlikte devamlı değişmektedir.Bu mevsimsel değişiklikler boyunca oluşan aragonit kristallerin sıkışması sonucu parlaklık ve renk potansiyeli de artar. Akoya İstiridyeleri daha uzun süre bekledikçe, kalsiyum karbonat CaCO3 (sedefle) daha çok büyüyüp, inciyi geliştirir ve  değerli inciler ortaya çıkar.

 

Ancak, daha uzun zaman daha fazla risk de demektir, çünkü iklim şartlarından, hastalıklardan etkilenme konusunda potansiyelleri yüksektir

 

Akoya incisi

 

Yüksek Kalitedeki Akoya incileri, 1,5-2 sene kadar Japon sahillerinde kalmalıdır. Bu süre içerisinde boyutları, 7,5 mm ile 8,0 mm arasında değişmektedir.

 

1,000 adet yavru Akoya İstiridyesi denize bırakılıp 6-7 Ay süre ile olgun yaşa gelmesi beklenir, büyüyen istiridyeler çıkartılıp necleus (istiridye DNA 'sından elde edilen, çekirdek madde) ile aşılaması yapılır ve istiridyeler büyüyeceği Japon sahillerine tekrar bırakılır.


Her yıl çeşitli zaman dilimlerinde bakımları gerçekleştirilen istiridyeler komplikasyondan (hastalık) ölebilir yada çeşitli antibiyotik tedavileri ile özel bakımları gerçekleşebilir. Özel durumlarda bir istiridyeyi kurtarmak için $50 'dan fazla harcama yapılabilir.


 

Son olarak 2. yılın sonunda toplanan istiridyeler röntgen cihazı ile içleri kontrol edilir ve kalitelerine göre sınıflandırmanın ilk aşaması yapılır.

 

 

 

 

Bu sınıflandırma sonucunda incilerin sadece %0.5 ’i parlak, pürüzsüz ve tam yuvarlaktır.

 

Yetiştirilmesindeki zorluklardan dolayı tam yuvarlak, pürüzsüz ve parlak inciler şekilleri yuvarlak olmayan yada mat lekeli incilere göre daha az rastlanır ve değerlidir.

 

Sonuç olarak 1.000 Adet toplanan Akoya İstiridyeleri'nden ortalama 5-10 adeti AAA  50 Adeti AA+ kalite değerindedir.

 

Resimde görülen Akoya incisi Satın alacağınız 7.5-8 mm. boyutunda AAA kalitedeki incinin birebir resmidir.

Resmin üzerine tıklayarak Daha detaylı büyük olarak görebilirsiniz.

 

Akoya incisi

 

 

Akoya familyasındaki inciler, dayanıklılığından dolayı genellikle kuyumculuk sektöründe kolye, küpe eşleştirmelerinde (birçok üretici maliyetinden dolayı tercih etmese de) ideal ve popüler seçenektir. Tamamen yuvarlak olmalarının yanında yarı yuvarlak olanları da vardır.

 

 

Bütün boyutları mücevher yapımında kullanılabilmektedir.Fakat genellikle 5 - 7 mm boyutlarından "dizi inci" modeli olarak kullanılır ki yüksek fiyatlarından dolayı özellikle dizi incilerde şekilleri tam yuvarlak olmayan ve üzeri çizikli, darbeli inciler kullanılır. Akoya incisi boyutlarının çeşitliliğinden dolayı Avrupa'da  popüler inci tercihlerindendir.

 

Akoya incilerinin birçok rengi bulunur.Beyaz, krem, mor, şeftali sıklıkla, siyah renkliler ender bulunur.

 

 

Akoya incileri popülerliklerini korumaya devam ettirmektedirler. Her türlü tarza ve duruma ayak uydurabilmelerinden dolayı zarif ve modaya uygun olarak günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir. Bu inciler, denizler ötesinde gelişen gerçek güzelliğin zevkini yaşatmaktadırlar.

 

Akoya inci Setleri için Tıklayın

istiridye inci setlerimiz - hesabım2
 

 

  

Şifremi Unuttum?

istiridye inci setlerimiz - hesabım
SEPETİNİZ
Sepetiniz Boş Sepetiniz Boş
istiridye inci modul alt
BASINDA BİZ
istiridye inci modul alt
TAKİP

Sipariş Durum Takibi:

Go

Kargo Durum Takibi:

Go
istiridye inci modul alt
istiridye inci alt
istiridye inci partner logolari

Web sitemizde bulunan tasarımlar ve üretim www.istiridyeinci.com.tr markasına aittir ve telif hakları patent yasası ile güvence altına alınmıştır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz.
Copyright © 1978-2015 Çelik GROUP international import Production services

Kalitemiz | Sorular | İletişim | Tatlı Su incileri | Akoya incileri | Tahiti incileri | Güney Denizi incileri | Pırlanta inci kolyeler | inci kolye | inci küpeler | Dizi inciler | İstiridyeinci Blog

İstiridye İnci ProDukkan altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır.
Yükleniyor...